בוטוקס – בעד ונגד

טוקסין הבוטולינום, או בשמו המסחרי בוטוקס, הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר במסגרת הרפואה האסתטית (ולא רק בה, אגב. בוטוקס מאפשר גם טיפול אפקטיבי בהזעת יתר, בתסמונת השלפוחית הרגיזה ובמקרים רפואיים נוספים). כדאי להכיר הן את יתרונותיו והן את חסרונותיו, ועל סמך רשימה מפורטת של "בעד"-ים ו"נגד"-ים לקבל החלטה מושכלת האם גם אתם רוצים להיעזר בו לטובת הצערת הפנים.

מראה טבעי ומחמיא

בעבר היו מזוהים טיפולי בוטוקס עם הבעת פנים קפואה ומאולצת. הסיבה לכך הייתה חוסר מיומנות מספיק של חלק מהכירורגים הפלסטיים, אבל כדאי לדעת שכיום תופעת לוואי בלתי רצויה זו נעלמה כמעט כליל. המינונים נכונים יותר, הנקודות אליהן מוזרק החומר – שמטשטש קמטים בזכות נטרול פעילות שרירים שמייצרים את אותם קמטים (וזו גם הסיבה שבעבר היו מקרים של מראה צעיר יותר אבל חסר הבעה) – נבחרות בקפידה, ובהתאם מתקבל מראה טבעי, מחמיא וכזה שלא מקפיא את הפנים אלא מקנה להן חזות צעירה יותר, קורנת יותר ומרשימה יותר.

טיפול קל וחזרה מהירה לשגרה

עוד סעיף חשוב ברשימת ה"בעד" הוא פרק הזמן הקצר שנמשך הטיפול – הזרקת בוטוקס אורכת כ-15-20 דקות – ומיעוט תופעות הלוואי (בעיקר אדמומיות קלה והיעדר תחושה באזור המטופל, שחולפות תוך יום-יומיים). למעשה ניתן לחזור לשגרה מלאה מיד אחרי הטיפול, שאינו כרוך בהרדמה ולא גורם לכאב.

שיפור זמני בלבד

המסתייגים מהזרקת בוטוקס מציינים כי השיפור המשמעותי במראה הפנים – טשטוש קמטים בצדי העיניים, בין הגבות ובמצח – הינו זמני בלבד. בהקשר זה כדאי לציין שאמנם השפעת החומר על אותם שרירים שמייצרים קמטי הבעה פגה כעבור 4-6 חודשים, אולם מצד שני ניתן פשוט לעבור את הטיפול שוב, שכן הוא כאמור קל למדי ולא פוגע בשגרה.

כתיבת תגובה