כיצד מתבצעת מתיחת פנים

מתיחת פנים הינה הליך כירורגי אפקטיבי מאוד, שמעניק למנותחים חזות צעירה יותר, אפילו בעשור שלם. ניתוח זה מתבצע דרך חתך שמתחיל באזור הרקות, מאחורי קו השיער, ונמשך אל האוזן כך שחלק הארי שלו יהיה נסתר מאחוריה. דרך חתך זה, שמתוכנן בקפידה בהתאמה למבנה הפנים הספציפי של כל מטופל ומטופלת, מבוצעות מספר פעולות:

הרמת רקמות עור שצנחו

הפעולה הבסיסית במסגרת ניתוח מתיחת פנים הינה הרמת רקמות עור שצנחו עקב התרופפות הרצועות התומכות (דבר שהוא בלתי נמנע כשאנחנו מתבגרים). כדאי לדעת כי ההליך הכירורגי השתכלל משמעותית בשנים האחרונות, בעיקר במטרה להבטיח מראה טבעי ועל כן מחמיא, וכיום מורמות גם שכבות עמוקות יותר בעור הפנים.

הסרת עודפי עור

פעולה נוספת היא הסרת רקמות עור עודפות שגורמות למראה מדולדל. במידת הצורך מבוצעת פעולה זו גם באזור שמתחת לסנטר, כך שמושגת גם מתיחת צוואר.

הידוק רקמות רכות

מרכיב נוסף במתיחת הפנים הוא הידוק רקמות רכות, כך שהמראה המתקבל בתום הניתוח יהיה מוצק, מהודק ומתוח, ועל כן גם בעל מראה חיוני ובריא.

שאיבת שומן

במקומות שבהם ישנם מצבורי שומן מיותרים שפוגמים במראה הפנים תתבצע שאיבה של השומן. בפרט ניתן לעשות זאת בסנטר, ועוד אופציה היא העברת שומן לאזורים שנראים שקועים. בכל מקרה המנתח הפלסטי מקדיש מחשבה רבה בעת תכנון ההליך הכירורגי לפיסול הפנים כך שהם יזכו למסגרת מחמיאה וגם לחלוקה פנימית נכונה. (לחצו כאן למידע נוסף)

הליכים משלימים

בחלק מהמקרים ימליץ הכירורג הפלסטי על הליכים משלימים למתיחת הפנים, שלכשעצמה הינה אפקטיבית מאוד. אופציה אחת היא הרמת גבות ו/או הרמת עפעפיים, אפשרות רווחת נוספת היא הזרקת בוטוקס לטשטוש קמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים ועוד טיפול אסתטי נפוץ להצערת פנים הוא הזרקת חומצה היאלרונית להעלמת קמטי מריונטה וקמטים בין האף לפה.

כתיבת תגובה