כיצד מבצע ד"ר קליין ניתוח שאיבת שומן?

ישנם לא מעט חילוקי דעות סביב האסתטיקה של השומן אולם גם כך לא מעט נשים (וגם לא מעט גברים, אגב) מעוניינים להעניק לעצמם את המראה החטוב ביותר האפשרי. הדרך לכך כוללת באופן טבעי שילוב של תזונה מאוזנת ופעילות גופנית נמרצת בתדירות מספקת, ובמקרים שבהם אין די בכך ניתן להיעזר גם בהליך הכירורגי של שאיבת השומן.

ד"ר דב קליין, אחד הפלסטיקאים העסוקים והמוערכים בארץ, צבר ניסיון רב בכל הקשור לשאיבות שומן מהאזורים השונים בגוף.

מאילו אזורים ניתן לשאוב שומן מיותר?

ראשית חשוב להדגיש כי על אף ששומן נחשב לאויב, ולעתים אף מסוכן, הרי שכמות מסוימת של תאים שכאלה נחוצה לנו ויש להם תפקידים חיוניים בגוף האדם.

עוד כדאי לדעת כי ישנם תאי שומן שלא נצליח להעלים מהגוף גם אם נקפיד על תזונה בריאה במיוחד ונרבה להתעמל. הסיבה לכך היא שכמותם של תאי השומן בגופנו כמו גם הפיזור שלהם מושפעים לא מעט ממרכיבים גנטיים שכמובן אינם בשליטתנו.

מסיבה זו לעתים הפיתרון המומלץ למי שרוצה לחטב את גופה (או רוצה לחטב את גופו) הוא שאיבת שומן. האזורים מהם שואב ד"ר דב קליין שומן הם בעיקר הישבן, הבטן, הסנטר, המותניים, הגב והירכיים, ובתדירות נמוכה יותר גם הברכיים, הזרועות והצוואר.

כיצד מתנהל ניתוח שאיבת השומן?

ראשיתו של ההליך הכירורגי – הלא מאוד מסוכן אך גם כך הדי מסובך, ועל כן רצוי מאוד לעבור אותו אך ורק אצל מנתח פלסטי בעל ניסיון בתחום דוגמת ד"ר דב קליין – היא בתכנון מדויק, והרופא המנתח משרטט על גופו של המנותח את גבולות האזור שממנו יש לשאוב את השומן המיותר.

לאחר מכן הוא מבצע חתך שעומקו כ-2 מ"מ, מחדיר דרכו מחט דקיקה המחוברת אל המתקן שאליו מסולק השומן מן הגוף, ושאיבת השומן מתחילה. עפ"י הנהלים שקבע משרד הבריאות אין לשאוב יותר מ-6 ליטר שומן בבת אחת, וזאת מחשש לפגיעה של ממש במערכות חיוניות, ובכל מקרה ברוב רובם של הניתוחים המתבצעים במרפאה של ד"ר דב קליין כמות השומן הנשאבת היא לא יותר מ-2-3 ליטר – בין אם הניתוח מתמקד באזור אחד ובין אם משלב שאיבה ממספר אזורים בגוף.

החלמה

בתום ההליך הכירורגי עצמו מולבשים על המנותחים חגורה מיוחדת או מכנסי לחץ (בהתאם למיקום השאיבה). יש להשתמש בהם במשך 3 שבועות כדי להשלים את האימפקט של הניתוח.

תופעת הלוואי העיקרית של שאיבת שומן – נפיחות – מתפוגגת בהדרגה מעצמה ונעלמת כליל לאחר מספר שבועות. את השבוע הראשון כדאי להקדיש למנוחה ולאפשר לגוף להתאושש, מאמצים גופניים מותרים שוב לאחר כ-21 יום ואת תוצאות הניתוח תוכלו לראות לאחר 3 חודשים פחות או יותר.

המלצה חשובה במיוחד היא להקפיד על תזונה בריאה ובפרט נטולת שומנים מיותרים, וכן לעסוק בפעילות גופנית (כאמור לאחר כחודש של הימנעות מכך), וזאת על מנת לשמר את הישגי הניתוח.

כתיבת תגובה