שאיבת שומן

שאיבת שומן הינה ניתוח פלסטי נפוץ למדי. מטרת ההליך הכירורגי היא הצרת היקפים וחיטוב הגוף ולא ירידה במשקל, ולמעשה הניתוח מתאים למי שמשקלו תקין או לכל היותר סובל מעודף משקל קל. ניתן לשאוב שומן מכמעט כל אזור בגוף, כשהמקומות הנפוצים לכך הם הבטן, הישבן, הזרועות, הירכיים והסנטר.

על-מנת לשאוב את השומן המיותר, יש לבצע חתכים זעירים בעור, באזור המטופל. מאחר שמדובר בחתכים קטנטנים, ניתוח פלסטי זה לא משאיר צלקות. לעתים עוד לפני שאיבת השומן הוא מומס (באמצעות גלי רדיו, קרני לייזר או אולטרסאונד), כך שיהיה קל יותר להוציא אותו מהגוף.

התאוששות והחלמה לאחר הצרת היקפים ושאיבה

לאחר שאיבת שומן, שניתן לבצע אותה הן בהרדמה מקומית והן בהרדמה מלאה, בהתאם לכמות השומן שמתכננים לשאוב ולהעדפות המנותחים, נדרשת התאוששות תחת השגחה במשך כשעה ולאחר מכן מנוחה במקום שבו מתבצע הניתוח. לרוב כבר ביום השאיבה חוזרים המטופלים לביתם.

בדרך כלל הימים הראשונים מתאפיינים בקושי בתנועה, נפיחות, אי נוחות קלה וייתכן גם כאב (שניתן לאיין באמצעות משככי כאבים). על האיזור שממנו נשאב השומן מולבש בגד אלסטי למשך מספר ימים, ומומלץ לכל מי שעובר את ההליך הכירורגי לפרגן לעצמו שבוע של מנוחה מוחלטת ורק אז לחזור לשגרה (כמעט מלאה – פעילות ספורטיבית מאומצת ניתן לבצע רק לאחר כחודש).

תוצאות שאיבת שומן באות לידי ביטוי מלא לאחר כחצי שנה, אם כי עוד קודם לכן ניתן להתחיל לראות שינוי משמעותי לטובה.

חשוב לציין שכמו כל ניתוח פלסטי, גם שאיבת השומן עלולה להוביל לסיבוכים. יחד עם זאת הקפדה על שאיבה של כמות לא גדולה מדי, וביצוע בדיקות מוקדמות על סמך ההיסטוריה הרפואית של האדם, מפחיתים משמעותית את הסיכון כך שבפועל הצרת היקפים באמצעות שאיבת השומן הינה הליך בטוח.

כתיבת תגובה