הצרת היקפים

הצרת היקפים - בטןבעבר נשים שמנמנות, ואפילו שמנות, נתפשו כדבר היפה ביותר עלי אדמות. בימינו, אידיאל היופי הוא חטוב יותר ואחת הדרכים להתקרב לאידיאל הוא טיפול הצרת היקפים.

טיפול הצרת היקפים מצר את ההיקפים באחד מחלקי הגוף, ומשפר את מראה העור באותו אזור. סביר להניח שמתישהו בעתיד תפישת היופי של המין האנושי תשתנה ולמעשה כבר היום ישנה מודעות הן לנזקים שברזון יתר והן לכך שרוב הדימויים הנשיים שאנחנו נתקלים בהם בפרסומות עברו עיבוד באמצעות פוטושופ ושאין סיכוי – וגם לא סיבה – להיראות כך במציאות, ואמנם בשמנמנות מסוימת יש חן רב, אבל רובנו (לא רק נשים אלא גם גברים) מעדיפים את עצמנו עם כמה שפחות שומן ועם עור מתוח ככל האפשר – ולמען ההרגשה הטובה, והביטחון העצמי שנלווה אליה, כדאי לעבור טיפול הצרת היקפים.

האזורים הפופולאריים ביותר בגוף לטיפול הצרת היקפים הם הבטן, הישבן, המותניים, הזרועות והירכיים. בכל אחד מאלה ניתן לחזות בתופעה הידועה הנקראת צלוליט (הצטברות תאי שומן מתחת לעור המשווה לו מראה רופס ולא בריא). תופעה זו הינה נחלת רוב בני האדם אחרי גיל 20, ללא קשר להרגלי התזונה והפעילות הגופנית שלהם. טיפול הצרת היקפים – שאינו הליך רפואי, הגם שהוא מבוצע בידי רופאים, ויותר מכל מזכיר עיסוי רקמות מפנק נועד לשרוף את השומנים המיותרים, ועל ידי כך למצק את העור, להדק אותו ולהצר את ההיקפים.

טיפול הצרת היקפים הינו טיפול בטוח לגמרי. אמנם האזור שבו מטפלים מתחמם תוך כדי הטיפול, ובמקרים מסוימים תיתכן אדמומיות שתישאר גם מספר שעות לאחר תום הטיפול, אולם אלה תופעות תקינות ואין בהן שום סכנה. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות חום, גלי רדיו וגלי אינפרא – שכולם בטוחים לגוף, ולמעשה כל מה שהם עושים זה להפעיל את השרירים על מנת לשרוף את השומנים המיותרים. טיפול הצרת היקפים קיבל את כל האישורים על ידי משרד הבריאות בארץ, וגם בעולם הוא מוכר ומאושר על ידי הגופים הרלוונטיים.

הצרת היקפים לאחר היריון

טיפול הצרת היקפים פופולארי במיוחד בקרב נשים אחרי היריון, ניתן לבצע אותו החל משלושה חודשים אחרי גמר ההנקה. במהלך ההיריון מצטברים שומנים רבים בעיקר בבטן ובישבן, ונשים הרוצות לחזור למראה שלפני ההיריון מגיעות לטיפול הצרת היקפים. על פי הדיווחים ניתן לצמצם את היקפי הבטן והישבן אחרי היריון בכחמישה עד שישה ס"מ בממוצע.

מספר הטיפולים הנדרש על מנת להגיע למראה הרצוי משתנה כמובן ממטופל למטופל בהתאם למצבו ההתחלתי ולאורחות חייו. בדרך כלל מדובר בסדרה של 5 עד 8 טיפולים, שלאחריהם רצוי להגיע אחת לחצי שנה לטיפול משמר. במקביל, כדאי להקפיד על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית, כמובן בהתייעצות עם רופא, שילוב בין טיפול הצרת היקפים לבין אורח חיים בריא יבטיח לא רק מראה מושך והרגשה נהדרת אלא גם איכות חיים של ממש, שהרי לא סתם נאמר "נפש בריאה בגוף בריא".

כתיבת תגובה