ניתוחים לאחר הריון ולידה

עבור רוב מוחלט של הנשים, הריון הוא תקופה מרגשת מאוד ולידה היא חוויה עוצמתית במיוחד. יחד עם זאת הריונות ולידות משנים במידה משמעותית את גוף האישה, ולא תמיד השינוי מתקבל בברכה. בפרט מתאפיין אזור החזה והבטן במראה פחות מרשים – אבל בעזרת הרפואה האסתטית ניתן להחזיר את המצב לקדמותו ולהפוך את החזה לשובה לב ואת הבטן למתוחה ויפה. ניתוחים פלסטיים לאחר הריון ולידה מקובלים במיוחד הם שאיבת שומן, מתיחת בטן והרמת חזה.

שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן ניתן לבצע אחרי כל הריון ולידה על-מנת לסלק מהגוף עודפי שומן שגם תזונה נכונה ופעילות גופנית קפדנית לא מצליחים להעלים. התזמון המתאים לביצוע השאיבה הוא מספר חודשים אחרי הלידה ולאחר שהושלו קילוגרמים עודפים אם נוצרו כאלה. בכל שאיבה מוצאים מהגוף כ-2-3 ליטרים של שומן, כך שנוצר שינוי ניכר לעין בכל אזור שבו מטפלים – הבטן, הירכיים, הזרועות ועוד.

מתיחת בטן

הריון מחליש את שרירי הבטן וגם את דפנות הרחם, ובמקרים רבים גורם להיווצרות עודפי עור. גם לידה קיסרית תורמת למראה הרופס של הבטן בגלל שנוצרים סביב הצלקת קפלי עור ושומן. הפתרון לכל אלה הוא ניתוח מתיחת בטן. במסגרת המתיחה מהודקים שרירי הבטן, מסולקים עודפי עור ובמידת הצורך משולבת בהליך גם שאיבה של שומן. עוד אופציה היא הזזת הטבור להשלמת מראה מרשים יותר.

ההמלצה היא להמתין עם ניתוח מתיחת בטן עד לאחר תום פרק הלידות, וזאת משום שהריון נוסף ולידה עלולים להוריד לטמיון גם הישגים של הליך כירורגי מוצלח במיוחד.

הרמת חזה

החזה מושפע לרעה בעיקר מההנקה, שעלולה לרוקן את השדיים ולגרום לצניחתם. הפתרון הוא הרמת חזה, ובחלק מהמקרים משולבת בהרמה גם הגדלה. יש לקחת בחשבון שניתוח הרמה עלול למנוע מהאישה להניק בעתיד, ובנוסף הנקות והריונות פוגמים בתוצאות הליך כירורגי בחזה, ולכן להמתין עם שיקום השדיים עד להשלמת הקמת המשפחה – וליתר דיוק עד חצי שנה אחרי הלידה האחרונה או לאחר שהאישה מסיימת להניק.

כתיבת תגובה