השתלת שיניים ביום אחד- ניתוח אסתטי בלבד או משפר איכות חיים?

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על טכניקות חדשות שנכנסו לשוק המאפשרות השתלת שיניים ביום אחד. על פניו, נשמע כמו פתרון מדהים- קצר בהרבה מהשתלת שיניים רגילה והוא גם בטח כרוך בפחות כאבים, אך מצד שני הוא לא מתאים לכל מי שרק רוצה שיניים אסתטיות אלא רק למקרים ספציפיים. אז אילו שיטות קיימות והאם באמת מקבלים את השיניים ביום אחד? כל התשובות לשאלות החשובות, לפניכם.

השיטה הבזאלית מול שיטת ON ALL 4

השיטות המוכרות ביותר היום הן השיטה הבזאלית ושיטת all on 4/6. בקצרה על כל השתלה:

שיטת all on 4/6: בשיטה זו משתילים 4 או 6 שתלים בנקודות שונות ועליהן מתלבשות התותבות. בשיטה זו יש פחות התערבות כירורגית לעומת השתלה רגילה או בזאלית. שיטה זו לא מאפשרת בהכרח את נראות השיניים או את איכות החיים. השיניים לרוב לא נראות כמו השיניים המקוריות.

השיטה הבזאלית: מאפשרת השתלת שיניים בכל הפה ביום אחד בלבד, במיוחד לאנשים מחוסרי עצם- אנשים שהעצם שעליה יושבות השיניים נשחקה ואין להם אפשרות לעבור השתלת שיניים רגילה. בשיטה זו מבריגים שתלים מיוחדים- ארוכים ובצורות שונות, אל עצם הלסת. שיטה זו נחשבת למסובכת ואינה מתאימה לכל אדם, אלא רק למחוסרי עצם ובעלי מחלות אחרות שלא מאפשרות השתלת שיניים רגילה.

בשתי השיטות תוכלו להימנע ממצב של השתלת עצם או הרמת סינוס פתוחה או סגורה אשר נחשבות להשתלות מסובכות במיוחד. בנוסף, בשתי השיטות מדובר בתהליך מהיר מאוד ועם מינימום כאבים.

מתי תקבלו את השיניים?

בשיטה הראשונה תקבלו את התותבת באותו יום הניתוח, כאמור מוברגת על ארבעה או שישה שתלים בלבד. בשיטה הבזאלית, תקבלו שיניים זמניות באותו יום הניתוח שנערך כ-7 שעות ושבוע לאחר מכן תקבלו את השיניים החדשות והקבועות שלכם.

מה מיוחד בשיטה הבזאלית?

בשיטה זו תוכלו לבצע את ההשתלה ביום אחד בלבד ואפילו תוכלו להחליט אם לעשות זאת בטשטוש עמוק או הרדמה מלאה. כך תוכלו להיות בטוחים שלא תרגישו שום כאב בזמן הניתוח. ההרדמה מורידה גם ממפלס הלחץ והחרדה ומתאימה במיוחד לאנשים המפחדים מטיפולי שיניים.

כיצד תדעו שההשתלה מתאימה לכם?

אם נאמר לכם שיש לכם מחסור בעצם ושאתם לא יכולים לבצע השתלת שיניים, זה כבר סימן טוב שאתם מתאימים. כמובן שכדי לדעת בוודאות יש להגיע למרפאה של מומחה בתחום ההשתלות הבזאליות ולעבור מספר בדיקות כדי לוודא התאמה.

כתיבת תגובה