קורס אסתטיקה לרופאים – כיצד הוא יכול לשרת אותם

הרבה מאוד רופאים, חדשים וותיקים, פונים למסלול של טיפולים אסתטיים. החל משנות התשעים בערך, אנחנו יכולים לראות נהירה של רופאים לתחום הזה, בין אם מדובר בטיפולים אסתטיים שמתבצעים באמצעות שימוש בתכשירים, חומרים ובין אם מדובר בטיפולי אסתטיקה בלייזר או באמצעים אחרים.

רופאים שבוחרים במסלול כזה, עושים זאת מתוך הבנה שהם יכולים לשלב את ההתמחות המקצועית שלהם עם הידע שהם רוכשים בתחום של אסתטיקה רפואית, ובכך להעניק למטופלים שלהם מגוון רחב של טיפולים, תפריט עשיר ומגוון, שכולל אינספור טיפולים שונים, הן לנשים והן לגברים, בגילאים שונים, בהתאם למצבם.

בשביל לספק שירותים כאלה, יש לעבור קורס אסתטיקה לרופאים. מדובר בקורס ייחודי, שמיועד באופן ספציפי לרופאים ולמי שלמד רפואה, ובמהלכו לומדים אודות אסתטיקה רפואית מהיבטים שונים וכן אפשר ללמוד על מגוון רחב של שירותים, כלים, ואמצעים שונים. חשוב להדגיש, הקורס מספק הכשרה והתמחות, באופן שלימודי רפואה לא בהכרח מספקים, וכן באופן שלא תמיד ניתן לרכוש במהלך העבודה. מה עוד שנכון יותר לרופאים להגיע לטיפולים שהם אמורים לבצע, כשיש להם את כל הכלים והידע, עד כמה שניתן.

לפני שנסביר מה בדיוק כולל קורס אסתטיקה לרופאים ולמה הוא משתלם להם, צריך לומר, עם הזמן אנחנו יכולים לראות גידול במספר המטופלים לצד שינויים מרחיקי לכת בכל מה שקשור לתחום בהיבטים שונים, טכנולוגיים ואחרים. תוכנית הקורס מותאמת למה שמתרחש בשוק, לצרכים של המטופלים ולשינויים והאפשרויות הטכנולוגיות שטמונים בו.

מה כולל הקורס ולמה משתלם לרופאים להירשם אליו

קורס אסתטיקה רפואית, כולל שני צדדים. צד אחד מתעסק בהיבט התיאורטי על גווניו השונים, וצד שני מתעסק בהיבט המעשי.

הצד התיאורטי מתייחס לכל מה שקשור לעור ולמרכיבים אחרים בגוף, כיצד הם מושפעים מהטיפול, כיצד יש לגשת אליהם, איך יודעים להתאים את הטיפול למטופל, מה כוללים התכשירים והחומרים השונים, איך המכשירים משפיעים על הטיפול ועוד.

הצד המעשי

הצד המעשי, מתייחס מן הסתם לאופי ביצוע הטיפולים, איך עושים את זה בצורה בטוחה ונוחה, איך מאבחנים תוצאות של טיפול, מה עושים במצבי חירום ועוד.

סביר להניח, שחלק מהחומר יהיה מוכר לרופאים שכן, הם מכירים את התחום והוא לא חדש להם. אך בקונטקסט הזה, חשוב ללמוד אותו שוב, הוא חייב להיות בתוכנית הקורס כחלק מהמכלול של החומר.

הרופאים יקבלו גם כלים והכשרה, כיצד לגשת למטופלים, איך להציג להם את הטיפולים, איך לעבוד איתם ועוד. חלק משמעותי מאוד בטיפול אסתטי, בדומה לטיפולים רפואיים אחרים, מתייחס לתקשורת עם המטופל, בין אם זה לפני, בזמן ואחרי הטיפול. כאמור, הקורס מתעסק גם בכך ומספק לרופאים את כל מה שהם צריכים, בשביל לספק טיפולי אסתטיקה רפואית בתנאים הטובים ביותר, לטובת רווחת המטופלים שפונים אליהם.

כתיבת תגובה