האם ניתוח אף כואב ומהו זמן ההחלמה מניתוח אף?

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר, גם בקרב נשים וגם בקרב גברים, גם אצל מבוגרים וגם אצל צעירים שלא מעוניינים להמתין עם שיפור המראה של האיבר שמתבלט באמצע הפנים ומשפיע במידה בלתי מבוטלת על המראה החיצוני שלנו באופן כללי. השתכללות הרפואה האסתטית גורמת לכך שתוצאות ניתוח באף יהיו מרשימות מאוד – יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שהניתוח, כמו כל הליך כירורגי, כרוך במידה מסוימת של כאבים ובתקופת החלמה.

רמת הכאב אחרי ניתוח אף אינה גבוהה במיוחד, אבל המנותחים עלולים לסבול מכאבי ראש במשך מספר ימים. ניתן להיעזר במשככי כאבים. אם הכאב לא חולף כעבור 3-4 ימים, חשוב ליצור קשר עם הרופא המנתח.

ההחלמה נמשכת כשבוע עד 10 ימים. הימים הראשונים מתאפיינים בקושי לנשום באופן חופשי דרך האף, הן בגלל הטמפונים שמושארים בו לאחר הניתוח, והן בגלל הנפיחות של הרקמות באף. ככל שהבצקות פוחתות כך קל יותר לנשום דרך האף אבל יש לקחת בחשבון שהדבר עשוי להימשך גם מספר שבועות. במרבית המקרים תוך כ-3 שבועות כמעט כל הנפיחות נעלמת, אבל הריפוי באזור יושלם רק כ-3 חודשים לאחר הניתוח, ואז גם ניתן יהיה להתרשם מהמראה החדש של האף.

דגש חשוב נוסף במהלך ההחלמה אחרי ניתוח אף הוא הימנעות מקינוח האף – במשך כחודש. בפרק זמן זה ניתן להקל על גודש באף בעזרת טפטוף מי מלח. תופעת לוואי בולטת אחרת בעקבות ניתוחי אף היא שטפי דם, שמופיעים תחילה סביב העיניים ולאחר מכן עשויים להתפשט גם אל אזורים אחרים בפנים. בדרך כלל תוך 5-7 ימים הם נעלמים כליל.

על-מנת לתמוך בתהליכי ההחלמה הטבעיים של הגוף, כדאי לישון עם ראש מורם, עם שתי כריות מתחתיו, לפחות שבוע. כמו כן כדאי לדעת שעור עבה מאט מעט את ההחלמה ובעיקר את היעלמות הנפיחות.

ניתוח אף – ד"ר אריק זרצקי

כתיבת תגובה